Michael Hardenfelt (e-mail: m@hardenfelt.pl) – Telefon: (+48) 600-43 53 83

Mini przewodnik po Gdańsku, Sopocie i Gdyni

Kliknij na zdjęcie bądź nagłówki

Przewodnik po Gdańsku, Sopocie i Gdyni

Trójmiasto wyróżnia odmienność pod względem architektury, mentalności, a nawet języka pomiędzy wszystkimi trzema miastami. W rzeczywistości znajdujemy tu jedno z najstarszych polskich miast, którego historia sięga ponad 1000 lat wstecz.

Historia trójmiasta

Gdańsk jest jednym z najstarszych miast Polski, wymienionym pierwszy raz w 997 r., co uznaje się za rok jego założenia. Miasto obchodziło swój 1000-letni jubileusz w 1997 r.

Gdańsk – informacje praktyczne

Woda, gotówki, bilety rowery i wiele inne informacje praktyczne.

Gdańsk – warto odwiedzieć

W Trójmieście i jego okolicach znajduje się mnóstwo miejsc, nadających się idealnie dla dłuższych i krótszych wycieczek oraz bardzo duża ilość muzeów.

Gdańsk – stare miasto

Odwiedzając Gdańsk, łatwo poczuć się jak w średniowieczu. Mimo że dużą część miasta stanowią rekonstrukcje z okresu po drugiej wojnie światowej, mieści się tu wciąż tak wiele naprawdę starych budynków, iż uczucie autentyczności pozostaje niezakłócone.

Gdańsk – trasa SKM

Odległość od Gdańska do Gdyni wynosi około 22 kilometrów. Po jednej stronie Grunwaldzkiej znajduje się wąski zabudowany obszar, za którym niekiedy rośnie kilkukilometrowy pas lasu. Za lasem biegnie droga ekspresowa, szybka obwodnica – dzięki niej Grunwaldzka nie jest zbyt zakorkowana.

Sopot

Już w XVI wieku Sopot był popularną rezydencją letnią oraz kąpieliskiem, a od 1823 r. francuski lekarz Jean Georg Haffner, który przybył do Gdańska wraz z wojnami napoleońskimi, zaczął rozbudowywać Sopot. Powstały wtedy między innymi łazienki, kurort i molo.

Gdynia

Gdynia jest najnowszą częścią Trójmiasta i prawdopodobnie także najbardziej dynamiczną; mieści się tu mnóstwo dużych, międzynarodowych oraz dochodowych firm. Bezrobocie prawie tu nie istnieje i na ulicy widać ludzi nieustannie będących w drodze, załatwiających swoje sprawy.

E-mail: m@hardenfelt.pl Telefon: (+48) 600 43 53 83

Wersja po duńsku Wersja po angielsku